Budapest 11. kerületébe riasztottak minket, egy csőtörés gyanús esethez. A helyszínre érkezve, a problémás ingatlan a harmadik emeleten volt.
A tulajdonos elmondása szerint a probléma már nem új keletű és csak azért nem igényelt eddig vészelhárítást, mert a fürdőszoba falán jelentkező vizesedés csak időszakos és jelentéktelen volt, egészen mostanáig.
Kollégánk a protokoll szerint elvégezte a csőtörés bemérést, melynek eredményeképp egyértelműen azonosítható volt a problémás csőszakasz.
A csőtörés bemérést követően kollégánk hozzálátott a kérdéses szakasz bontásához, így rövid időn belül felszínre került a hibapontos kiváltó oka.
Sajnos a tulajdonos nem ismerte pontosan a kivitelezés menetét, így természetesen nem rendelkezett mélyreható ismeretekkel a csőrendszer felépítésével.
Munkáink során nem először találkozunk kivitelezési hibából, figyelmetlenségből fakadó csőtöréssel.
Ebből fakadóan kollégánk számára nem volt ismeretlen az elektrokémiai korrózió fogalma, melyet a tulajdonos számára is közérthető nyelven elmagyarázott:
A belső vízvezeték hálózat kialakítása során rézcsövet nem követhet acélcső.
A vízben található oxigén rézionokat termel, mely károsító hatással van az acélcső szerkezetére. Alattomos jelenség, a hiba sok esetben csak évek múltán jelentkezik, és szép lassan terebélyesedik a probléma.

Szerencsére. ebben az esetben az elhárítási munkálat mindösszesen 30 centis szakaszt érintett, melynek cseréje zökkenőmentesen zajlott.
A tulajdonos ennél a munkánál nem kérte a teljes, rosszul kivitelezett csőszakasz teljes cseréjét, azonban a nyári időszakban mindenképpen elvégzi a szükséges átalakításokat, hogy legközelebb ne kelljen szembesülnie az elektrokémiai korrózió hatásával.